WYNIKI 1 KOLEJKI GRUPY „OPEN” LIGI PABLO W ŚWIDNIKU!!!

We czwartek 4 kwietnia br. rozpoczął się kolejny sezon Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku zorganizowanej przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu. Do rywalizacji w grupie „open” stanęło 6 drużyn. Mecze są rozgrywane na boisku Orlik Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku, która jest oficjalnym partnerem Ligi PABLO. Rozgrywki w całości są finansowane ze Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.

W meczach 1 kolejki, na inaugurację Kelnerzy MTS Akapelka nie okazali się wcale „kelnerami futbolu” i zwyciężyli debiutujących w stawce Ekologów Eco-World 3:1. Obrońcy tytułu mistrzowskiego czyli Piekarze Adampol Team nie dali szans Bukmacherom FC Wahadłowi zwyciężając pewnie 7:2. Natomiast Franciszkanie FC, szczególnie w drugiej połowie „dokopali” Kopaczom FC i ostatecznie wygrali 4:1. Wszystkie mecze były interesujące i warte obejrzenia.

Poniżej szczegółowe wyniki 1 kolejki grupy „open”, aktualna tabela, sytuacja w prowadzonych klasyfikacjach oraz terminarz gier 2 kolejki zaplanowanej na czwartek 11 kwietnia br.

WYNIKI – 1 KOLEJKA

CZWARTEK 4 KWIETNIA 2024 r.

Kelnerzy MTS Akapelka - Ekolodzy Eco-World 3:1 (1:0)

Bramki: Jakub Gałka 2, Maksymilian Suryś – Damian Kowalski.

Kelnerzy MTS Akapelka: Kacper Warchocki, Jakub Gałka (kpt), Mikołaj Poniatowski, Adam Wieleba, Maciej Żaba, Wiktor Winiarczyk, Maksymilian Suryś, Bartosz Warych, Dawid Żmuda. Kierownik drużyny: Jakub Gałka.

Ekolodzy Eco-World: Marcin Głażewski, Jakub Stefaniak, Rafał Korchut (kpt), Damian Kowalski, Paweł Kozak, Przemysław Kowalski, Kamil Śliczniak, Damian Chyliński, Sebastian Wojciechowski. Kierownik drużyny: Kamil Śliczniak.

W pomeczowym konkursie rzutów karnych 4:3.

Bukmacherzy FC Wahadłowi - Piekarze Adampol Team 2:7 (0:3)

Bramki: Maciej Partyka, Marcel Mościcki – Jacek Kochalski 2, Piotr Bród, Krystian Joć, Marcin Bijas, samobójcze 2.

Bukmacherzy FC Wahadłowi: Tymon Mroczko, Eryk Narejko, Maciej Partyka, Tomasz Żurek, Maciej Jackowski, Marcel Mościcki (kpt), Kacper Bereza, Kacper Ciozda, Mateusz Lesicki, Grzegorz Lipski. Kierownik drużyny: Marcel Mościcki.

Piekarze Adampol Team: Patryk Skrajnowski, Paweł Szyjduk, Jakub Solarski, Piotr Bród, Jacek Kochalski, Krystian Joć (kpt), Marcin Bijas. Kierownik drużyny: Krystian Joć.

W pomeczowym konkursie rzutów karnych 1:4.

Kopacze FC – Franciszkanie FC 1:4 (0:1)

Bramki: Hubert Wnuk – Hubert Konowałek 2, Mikołaj Ulewicz, Kacper Chmiel.

Kopacze FC: Krzysztof Terlecki, Hubert Wnuk, Jerzy Ornal (kpt), Adam Fliszkiewicz, Marek Dalentka, Konrad Dziurawiec, Piotr Charytański, Marcin Kryszak, Jarosław Siliwon, Michał Romanowski, Dominik Stanikowski, Adrian Oleksiejuk. Kierownik drużyny: Jacek Kosierb.

Franciszkanie FC: Maksymilian Mazur, Paweł Wąsiewicz (kpt), Hubert Konowałek, Mikołaj Ulewicz, Daniel Stachyra, Kacper Chmiel. Kierownik drużyny: Paweł Wąsiewicz.

W pomeczowym konkursie rzutów karnych 4:4.

1 Piekarze Adampol Team          1   3   (1-0-0)   7:2

2 Franciszkanie FC                     1   3   (1-0-0)   4:1

3 Kelnerzy MTS Akapelka           1   3   (1-0-0)   3:1

4 Ekolodzy Eco-World                 1   0   (0-0-1)   1:3

5 Kopacze FC                              1   0   (0-0-1)   1:4

6 Bukmacherzy FC Wahadłowi    1   0   (0-0-1)   2:7

2 gole – Jakub Gałka (Kelnerzy MTS Akapelka)

Jacek Kochalski (Piekarze Adampol Team)

Hubert Konowałek (Franciszkanie FC)

KLASYFIKACJA BRAMKARZY „ZŁOTA RĄCZKA”

1 Piekarze Adampol Team (Patryk Skrajnowski)              40%   2/5

2 Franciszkanie FC (Maksymilian Mazur)                         20%   1/5

3 Kopacze FC (Krzysztof Terlecki)                                    20%   1/5

4 Kelnerzy MTS Akapelka (Kacper Warchocki)                   0%   0/5

5 Ekolodzy Eco-World (Marcin Głażewski)                          0%   0/5

6 Bukmacherzy FC Wahadłowi (Tymon Mroczko)               0%   0/5

Po nazwie drużyny i nazwisku bramkarza podany jest procent obronionych rzutów karnych, a w dalszej kolejności: liczba obronionych rzutów karnych/ogólna liczba strzałów z rzutów karnych (tylko z konkursów po zakończeniu meczu).

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA „MISTRZOWIE KARNIAKÓW”

1 Piekarze Adampol Team             80%    4/5

2 Franciszkanie FC                        80%    4/5

3 Kelnerzy MTS Akapelka              80%    4/5

4 Kopacze FC                                 80%    4/5

5 Ekolodzy Eco-World                     60%    3/5

6 Bukmacherzy FC Wahadłowi       20%    1/5

Po nazwie drużyny podany jest procent wykorzystanych rzutów karnych, a w dalszej kolejności: liczba wykorzystanych rzutów karnych/ogólna liczba strzałów z rzutów karnych (tylko z konkursów po zakończeniu meczu).

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA „FAIR PLAY”

1 Piekarze Adampol Team          0

2 Franciszkanie FC                     0

3 Kelnerzy MTS Akapelka           0

4 Ekolodzy Eco-World                 0

5 Kopacze FC                              0

6 Bukmacherzy FC Wahadłowi    0

O wyższym miejscu drużyny decyduje mniejsza liczba punktów karnych zebranych w trakcie całego sezonu. W przypadku jednakowej ilości punktów o wyższym miejscu w klasyfikacji decyduje mniejsza liczba jednorazowych napomnień (żółte kartki), wykluczeń (czerwone kartki) i walkowerów w całych rozgrywkach, a przy jednakowej ich liczbie wyższe miejsce drużyny w końcowej tabeli sezonu.

CZWARTEK 11 KWIETNIA 2024 r.

20.00 Ekolodzy Eco-World - Franciszkanie FC

21.00 Kelnerzy MTS Akapelka - Bukmacherzy FC Wahadłowi